Zadzwoń do nas

+48 509 460 260

Umów wizytę

Jedno kliknięcie do idealnego uśmiechu

Ortodonta dziecięcy Szczecin

Girl with braces

Zadbaj o piękny uśmiech swojego dziecka

Ładne uzębienie to bardzo istotny element naszego wizerunku – często może decydować nawet o sukcesie towarzyskim, czy zawodowym. Dlatego warto zadbać o prawidłowe uzębienie już od najmłodszych lat.

Odpowiednie leczenie ortodontyczne zastosowane w dzieciństwie daje najlepsze efekty, które utrzymują się przez całe życie i mogą wyeliminować dużo bardziej poważne problemy mogące pojawić się jako następstwo nieleczonej wady zgryzu. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszym ortodontą dziecięcym. Zapisz swoje dziecko na wizytę w specjalistycznej klinice w Szczecinie. Z pewnością znajdziemy dogodny termin i umówimy na pierwszą wizytę kontrolną, podczas której określimy konieczność – lub brak konieczności – zastosowania leczenia ortodontycznego u Twojego dziecka.

Oferujemy szeroki zakres usług ortodontycznych, dzięki którym Twoje dziecko szybko zyska piękny, pozbawiony nierówności uśmiech. Przeciwdziałanie wadom zgryzu już od wczesnego dzieciństwa pozwala zapobiec wielu komplikacjom zdrowotnym, m.in. ścieraniu, problemom z przeżuwaniem i gryzieniem, parodontozie czy różnego rodzaju uszkodzeniom zębów.

Czym powinien charakteryzować się dobry ortodonta dziecięcy? Zarówno wysokim stopniem kwalifikacji, jak i umiejętnością utrzymania przyjaznej, niestresującej atmosfery. Wizyty w gabinecie stomatologicznym często są bardzo stresujące, szczególnie dla małego dziecka. W naszej klinice ortodontycznej w Szczecinie wiemy, jak zadbać o dobry nastrój Twojego dziecka podczas wizyty, przy jednoczesnym leczeniu nawet najbardziej zaawansowanych wad zgryzu. U nas nie musisz martwić się o czynniki stresogenne – nasi specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje, wieloletnie doświadczenie, a do tego zawsze wykazują właściwe, niwelujące stres podejście wobec każdego pacjenta.

Wyspecjalizowany ortodonta dziecięcy – zapraszamy na wizytę osoby ze Szczecina i okolic

Poza względami estetycznymi, ortodonta w specjalistycznym gabinecie w Szczecinie zapobiega również pojawieniu się różnego rodzaju komplikacji w późniejszym życiu. Warto jest reagować wcześnie, ponieważ problem może z czasem przybierać na sile i spowodować skrzywienie kolejnych zębów. Oprócz tego istnieje ryzyko dużo bardziej poważnych dolegliwości, takich jak: trudności w przeżuwaniu, problemy z dziąsłami, które mogą nasilać się wraz z biegiem lat. Dodatkowym problemem, który może pojawić się w wyniku nieleczonej wady zgryzu jest nierównomierne ścieranie się zębów prowadzące do osłabienia szkliwa i w konsekwencji nawet utraty uzębienia. Często przez krzywizny zębów pojawiają się problemy z myciem zębów, przyczyniające się do powstawania stanów zapalnych.

Bardzo istotne jest, aby leczenie wad zgryzu rozpocząć już w bardzo młodym wieku. Na pierwszą wizytę do ortodonty dziecięcego warto wybrać się już w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat, aby wykluczyć lub potwierdzić konieczność leczenia ortodontycznego. Właśnie wtedy pojawiają się pierwsze zęby stałe, dlatego ten okres jest jednym z najlepszych do podjęcia pierwszych kroków w kierunku zadbania o zdrowy uśmiech Twojego dziecka.

Im szybciej rozpoczniemy proces leczenia, tym lepiej – dziecko uniknie konieczności borykania się z problemem wady zgryzu w nastoletnim lub dorosłym życiu, kiedy to np. noszenie aparatu jest dla wielu osób znacznie bardziej stresujące niż w okresie dziecięcym.

Zadbaj o zdrowe zęby Twojego dziecka! Umów je już dziś na pierwszą wizytę kontrolną i dowiedz się, czy zęby Twojego dziecka rozwijają się prawidłowo.

Poczekalnia Kliniki

Umów się na wizytę wygodnie przez Internet

Wypełnij formularz rezerwacji i poczekaj na kontakt potwierdzający termin wizyty