Zadzwoń do nas

+48 509 460 260

Umów wizytę

Jedno kliknięcie do idealnego uśmiechu

Ortodonta dziecięcy Szczecin

Zadbaj o piękny uśmiech swojego dziecka

Ładne uzębienie to bardzo istotny element naszego wizerunku – często może decydować nawet o sukcesie towarzyskim czy zawodowym. Jako doświadczony ortodonta dziecięcy w Szczecinie, oferujemy szeroki zakres usług ortodontycznych, dzięki którym Twoje dziecko szybko zyska piękny, pozbawiony nierówności uśmiech. Oczywiście tego typu zabiegi dotyczą czegoś więcej, niż tylko kwestii estetycznych. Przeciwdziałanie wadom zgryzu już od wczesnego dzieciństwa pozwala zapobiec wielu komplikacjom zdrowotnym, m.in. ścieraniu, problemom z przeżuwaniem i gryzieniem, parodontozie, czy różnego rodzaju uszkodzeniom zębów.

Czym powinien charakteryzować się dobry ortodonta dziecięcy? Zarówno wysokim stopniem kwalifikacji, jak i umiejętnością utrzymania przyjaznej, niestresującej atmosfery. Wizyty w gabinecie stomatologicznym często stanowią źródło nerwów dla naszych pociech. W naszej klinice ortodontycznej wiemy, jak zadbać o jak najlepszy nastrój Twojego dziecka, przy jednoczesnym leczeniu nawet najbardziej zaawansowanych wad zgryzu. U nas nie musisz martwić się o czynniki stresogenne – nasi specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje, wieloletnie doświadczenie, a do tego zawsze wykazują właściwe, niwelujące stres podejście wobec każdego pacjenta.

Wyspecjalizowany ortodonta dziecięcy. Szczecin i okolice

Poza względami estetycznymi, ortodonta dziecięcy zapobiega również pojawieniu się różnego rodzaju komplikacji w późniejszym życiu. Nie należy czeka, aż „problem sam zniknie”, ponieważ będzie tylko przybierać na sile i spowodować skrzywienie kolejnych zębów. Oprócz tego może dojść do poważniejszych dolegliwości, takich jak: trudności w przeżuwaniu, problemy z dziąsłami, które będą rosnąć w siłę wraz z biegiem lat, nierównomierne ścieranie się zębów prowadzące do osłabienia szkliwa i w konsekwencji nawet utraty uzębienia, a także problemy z myciem zębów, przyczyniające się do powstawania stanów zapalnych.

Bardzo istotne jest, aby leczenie wad zgryzu rozpocząć już w bardzo młodym wieku. Im szybciej w życiu naszej pociechy pojawi się ortodonta dziecięcy, tym lepiej. Na pierwszą wizytę warto wybrać się już w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat, aby wykluczyć lub potwierdzić konieczność leczenia ortodontycznego. Właśnie wtedy pojawiają się pierwsze zęby stałe, dlatego ten okres będzie jednym z najlepszych do podjęcia pierwszych kroków w tym kierunku. Im szybciej rozpoczniemy proces leczenia, tym lepiej – dziecko uniknie konieczności borykania się z tym problemem w nastoletnim lub dorosłym życiu, kiedy to np. noszenie aparatu jest dla wielu osób znacznie bardziej stresujące niż w okresie dziecięcym.

Umów się na wizytę wygodnie przez Internet

Wypełnij formularz rezerwacji i poczekaj na kontakt potwierdzający termin wizyty