Zadzwoń do nas

+48 509 460 260

Umów wizytę

Jedno kliknięcie do idealnego uśmiechu

Aparaty stałe metalowe

Sprawdzony sposób na proste zęby

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się korygowaniem krzywizny zębów, głównie poprzez stosowanie aparatów zębowych, które są uznawane za najskuteczniejszą metodę leczenia tego typu nieprawidłowości. Do najczęściej kupowanych aparatów ortodontycznych zalicza się aparaty metalowe (tradycyjne), które cieszą się swoją popularnością ze względu na wysoką skuteczność i przystępną cenę.

Charakterystyka aparatów metalowych

Na aparat metalowy składa się kilka części, m. in. metalowy zamek, ligatury oraz łuki ortodontyczne, które przylegają bezpośrednio do korony zęba, korygując jego krzywiznę. W odróżnieniu od aparatów ruchomych, czas noszenia aparatu może być nieco dłuższy, nie ma też możliwości wyjęcia aparatu np. w celu wyczyszczenia, przed snem.

Należy pamiętać, że niska cena aparatu metalowego nie musi wcale oznaczać gorszej jakości, może jedynie wiązać się z mniejszym komfortem użytkowania oraz wpływać na estetykę uśmiechu. Najlepszym sposobem na dopasowanie aparatu do zębów jest jednak indywidualny kontakt z lekarzem ortodontą.

Umów się na wizytę wygodnie przez Internet

Wypełnij formularz rezerwacji i poczekaj na kontakt potwierdzający termin wizyty