Zadzwoń do nas

+48 509 460 260

Umów wizytę

Jedno kliknięcie do idealnego uśmiechu

Leczenie bezdechu sennego Szczecin

Wyleczymy cię z dolegliwości bezdechu

Chrapanie i bezdech senny to nie tylko irytująca i zawstydzająca przypadłość, która wybudza naszych współlokatorów. To również bardzo niepokojąca dolegliwość, mogąca prowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji. Leczenie bezdechu sennego w Szczecinie, przeprowadzane przez Orto Magic, to jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z tym uciążliwym problemem. Przyczyną chrapania jest utrudniony przepływ powietrza przez gardło. Zwykle takie trudności są spowodowane zwężeniem w tylnej części nosa i jamy ustnej. Za to o bezdechu sennym mówimy wtedy, gdy pojawiają się powtarzalne przerwy w oddychaniu podczas snu, spowodowane chwilowym, ale jednocześnie całkowitym zamknięciem przepływu powietrza.

Leczenie bezdechu sennego można przeprowadzić z pomocą ortodonty. Na początku konieczne jest szczegółowe, specjalne badanie, dzięki któremu lekarz będzie w stanie zalecić odpowiednią metodę postępowania. Jednym z najczęściej zalecanych rozwiązań jest stosowanie aparatu wewnątrzustnego. Z wyglądu przypomina on niewielki, wyjmowany aparat ortodontyczny. Musi być dobrze dopasowany, aby skutecznie zmniejszyć objawy bezdechu sennego. Pacjent zakłada go przed pójściem spać, a jego specjalnie dostosowana konstrukcja zupełnie bezinwazyjnie i bezboleśnie uniemożliwia zapadanie się tkanek miękkich, dzięki czemu nie zamykają one przepływu powietrza przez gardło.

Skuteczne i bezbolesne leczenie bezdechu sennego

Tego typu aparaty wykonuje się specjalnie dla każdego pacjenta, aby dopasować ich kształt do indywidualnej budowy żuchwy. Leczenie bezdechu sennego jest przeprowadzane przez nasz zespół w Szczecinie i opiera się na oferowaniu pacjentowi wygodnego aparatu, wykonanego z miękkiego, w pełni komfortowego materiału, który nie utrudnia zasypiania, a jednocześnie likwiduje możliwość wystąpienia wszelkich problemów ubocznych ze strony zębów czy błon śluzowych. Aparat jest na tyle wygodny, że umożliwia zarówno ziewanie, połykanie czy picie. To zupełnie bezinwazyjna, skuteczna i zalecana przez lekarzy metoda leczenia obturacyjnego bezdechu sennego.

Umów się na wizytę wygodnie przez Internet

Wypełnij formularz rezerwacji i poczekaj na kontakt potwierdzający termin wizyty